Akce

listopad – Mateřská školka Dubicko : Předvánoční zdobení perníků

9.listopadu – Včelařské a vesnické muzeum Dubicko : Předvánoční výroba svící ze včelího vosku s povídáním o  jeho historii.

13.července – Včelařské a vesnické muzeum Dubicko : Tradiční setkání včelařů s posezením.Povídání o netradičním léčení včel /s předvedením/.Ukázka novinek v chovu včel. A jiné povídání.

6.června – Včelařské a vesnické muzeum Dubicko: Návštěva LŠNV Loštice  spojená s přednáškou „Netradiční léčení včel /s předvedením/.

17.května – Včelařské a vesnické muzeum Dubicko : Setkání Mohelnického spolku turistů u muzea s přednáškou O historii včelaření u nás.

15.května -ZŠ Troubelice : Přednáška o životě včel a jejich historii s ukázkou. Spojená s tradičním zdobením perníčků.

5.května – Mateřská školka Dubicko :Povídání o včelách s ukázkou života včel v úle a zdobení perníčků ke Dni matek.

3.květen -Šumvald : Účast na akci ČSV „Zlatá včela“ Šumvald – ukázka historických úlů a pomůcek.S přednáškou na téma: Historie včelaření a vývoj rámkové míry s ukázkou přeměny rámků z historie po současnost.

Návštěva Klubu seniorů Dubicko 18.6.2013

 Návštěva základní školy Hrabová

Den mikroregionů Zábřežsko 18.5.2013

Zdobení perníčků ZŠ Hrabová 2012 – VánocePřednáška o životě včel a jejich historii s ukázkou. Spojená s tradičním zdobením perníčků na vánoční téma.

Zdobení perníčků MŠ Dubicko 2012 – Vánoce: Přednáška o životě včel a jejich historii s ukázkou. Spojená s tradičním zdobením perníčků na vánoční téma.

Zdobení perníčků MŠ Dubicko 2012 – velikonoce : Přednáška o životě včel a jejich historii s ukázkou. Spojená s tradičním zdobením perníčků na velikonoční téma.

Výstava 7.6.2008 DMZ: První výstava muzejních exponátů, která se konala při příležitosti Dne mikroregionů v prostorách místní Základní školy.